Co to jest implant zębowy?

Z problemem brakujących zębów zmaga się bardzo duża liczba osób. Dzięki dostępności coraz to bardziej innowacyjnych technik leczenia implantologicznego, obecnie możliwe jest całkowite wyeliminowanie tej przypadłości. Jedną z nich jest metoda All-on-4 opracowana przez dr. Paulo Malo – lekarza niezwykle cenionego na całym świecie i ostatnio często pokazywanego w naszej telewizji.

Czym są implanty zębowe?

Implant zębowy to tytanowa śruba, którą umieszcza się w miejscu brakującego zęba i zastępuje ona jego korzeń. Na śrubie tej mocuje się koronę czyli to, co widzimy i potocznie nazywamy zębem. Implanty są bardzo skuteczną metodą zastępowania utraconych zębów, na którą decyduje się coraz większa liczba pacjentów. Dużą popularnością cieszy się metoda All-on-4, która przeprowadzana jest pod czujnym okiem dr. Paulo Malo, który wykonuje ją już od 1993 r.

Wielu pacjentów z tzw. brakiem kości do implantów decyduje się na tradycyjne tzw. odbudowy kości. Choć są one zwykle skuteczne, wymagają dużej cierpliwości : W większości przypadków wiążą się one z co najmniej kilkumiesięcznym procesem gojenia, kolejnym zabiegiem chirurgicznym wszczepienia implantów i kolejnymi miesiącami oczekiwań na zęby na implantach. Konieczne jest wykonanie przynajmniej dwóch operacji chirurgicznych i odbycie dodatkowych wizyt protetycznych, które generują dodatkowe koszty – nie wszyscy chcą czekać tak długo .

Metoda opracowana przez dr. Paulo Malo pozwala skrócić czas założenia implantów do minimum. Nowy uśmiech można otrzymać już w dniu zabiegu, który realizowany jest przez zespół doświadczonych i wyspecjalizowanych ekspertów. Jak to możliwe, że nowy uśmiech na implantach można otrzymać już w jeden dzień? Wszystko to za sprawą umiejętnego kątowego pozycjonowania implantów w odcinkach bocznych, gdzie kość jest. Praktycznie zawsze, u 99% pacjentów można wykonać taki zabieg i dać nowy, pełny uśmiech w 1 dzięń.

Natychmiastowa odbudowa żuchwy i szczęki – metoda All-on-4

Co to jest implant zębowy i dlaczego warto się na niego zdecydować? To pytanie często zadawane jest przez osoby, które zmagają się z deficytami w górnej lub dolnej szczęce. Problem ten jest nie tylko wstydliwy, lecz także bardzo uciążliwy. Przyjmowanie pokarmu, mówienie i inne podstawowe czynności są niezwykle utrudnione. Inwestycja w implanty zębowe całkowicie rozwiązuje ten problem. Zdecydować może się na implanty każda osoba, która marzy o pięknym i promiennym uśmiechu. Co więcej, leczenie implantologiczne jest możliwe nawet wtedy, gdy u pacjenta doszło do całkowitego zaniku tkanki kostnej.

Metoda dr. Paulo Malo – All-on-4 umożliwia natychmiastową odbudowę żuchwy i szczęki. Jednodniowe zabiegi wykonywane są w autoryzowanych gabinetach Malo Dental Polska, które znaleźć można w kilku dużych miastach w Polsce. Często nad zabiegiem wstawienia implantów czuwa i wykonuje sam dr. Paulo Malo lub doświadczeni stomatolodzy z jego zespołu. Dzięki temu pacjent ma pewność najwyższej jakości i bezpieczeństwa usługi oraz minimalnego ryzyka. Jest to szczególnie istotne w przypadku starszych osób lub takich, które zmagają się z bardzo skomplikowanymi problemami dotyczącymi uzębienia.

Piękny uśmiech bez konieczności wykonania przeszczepów

Szukając informacji na temat tego, czym są implanty zębowe, często można się spotkać ze stwierdzeniem, że wszczepienie implantów wymaga wykonania przeszczepu. Jest to konieczne w przypadku tradycyjnych technik, ale nie innowacyjnej metody All-on-4. Zalecana przez wiele klinik odbudowa kości, nazywana augmentacją lub podniesieniem dna zatoki szczękowej, wymaga umiejętności, nie gwarantuje zamierzonej odbudowy i może wiązać się z powikłaniami. W przypadku techniki dr. Paulo Malo wykorzystywana jest dostępna ilość tkanki kostnej poprzez odpowiednie pozycjonowanie implantów w kości dostępnej.

All-on-4 – oszczędność czasu i pieniędzy

Leczenie implantologiczne All-on-4 zostało docenione przez wielu pacjentów, którzy się na nie zdecydowali. Jak podkreślają, najważniejsza była dla nich oszczędność czasu i pieniędzy, która w zestawieniu z innymi dostępnymi technikami, wyraźnie wysuwa się na prowadzenie. Leczenie tradycyjne jest bardzo rozciągnięte w czasie – może trwać od kilkunastu miesięcy, aż do nawet kilku lat, jeśli pojawią się powikłania. Ponadto duża liczba wizyt i dodatkowych zabiegów to dodatkowe koszty, które sumarycznie mogą okazać się znacznie większe niż w przypadku jednodniowego zabiegu u dr. Paulo Malo. Metoda All-on-4 pozwala wszczepić implanty raz, a dobrze. Pacjenci, którzy się na nią zdecydują, będą mogli się cieszyć nowym uśmiechem od razu po wizycie w gabinecie Malo Dental Polska.