Implanty zębowe – czy warto w nie zainwestować?

Leczenie implantologiczne odmieniło życie wielu osób. Niektórzy pacjenci jednak dalej borykają się z brakiem lub ubytkami w uzębieniu i nie wiedzą, do kogo zwrócić się ze swoim problemem. Implanty zębowe to najlepsze, na co można się zdecydować w takim przypadku. Są to tytanowe śruby, które wszczepiane są w miejscu zęba, a ich zadaniem jest pełnienie funkcji korzenia. Osoby cierpiące na bezzębie mają obecnie do wyboru wiele technik implantologicznych. Poszczególne metody różnią się od siebie skutecznością, procesem gojenia oraz kosztami. W którą z nich warto zainwestować?

Czym są implanty zębowe?

Przed przystąpieniem do wybrania odpowiedniej metody leczenia implantologicznego, warto zapoznać się z tym, czym dokładnie są implanty zębowe. Co ciekawe, rozwiązanie tego typu zostało wynalezione już w 1952 roku. Implanty zębowe zostały opracowane przez szwedzkiego chirurga ortopedę – Per-Ingvar Brånemarka. Obecnie implanty są już standardem. Bez wątpienia jest to w wielu przypadkach jedno z najlepszych, a zarazem najskuteczniejszych rozwiązań protetycznych, którego celem jest uzupełnienie wszelkich braków zębowych. Implanty zębowe mają postać chirurgicznej tytanowej śruby, którą podczas zabiegu umieszcza się w kości szczęki lub żuchwy. Jej podstawowym zadaniem jest pełnienie funkcji korzenia zęba, podtrzymującego pozostałe tkanki.

Metoda dr. Paulo Malo kontra tradycyjne techniki implantologiczne

Jedną z najnowocześniejszych technik pełnego leczenia implantologicznego jest metoda opracowana przez dr. Paulo Malo. Zabiegi wszczepienia implantów realizowane są w autoryzowanych gabinetach Malo Dental Polska. Są one wykonywane już od kilkudziesięciu lat, a z roku na rok liczba pacjentów, którzy się na nią decydują, jest coraz większa. Czy warto zainwestować w implanty zębowe nakładane techniką All-on-4? Zdecydowanie tak! Metoda dr. Paulo Malo to więcej korzyści w porównaniu z innymi tradycyjnymi, przeszczepowymi technikami leczenia.

Najważniejszą zaletą metody All-on-4 jest to, że umożliwia ona natychmiastową odbudowę zębów już podczas jednego zabiegu. Pacjenci, którym zależy na pięknym uśmiechu, ale nie chcą czekać na efekty kilkanaście miesięcy, zdecydowanie powinni się na nią zdecydować. Oszczędność czasu to jednak nie wszystko, co można zyskać. Kolejnym ważnym atutem jest zmniejszenie ryzyka powikłań, szybki proces gojenia i brak konieczności odbywania dodatkowych wizyt protetycznych.

Piękny uśmiech już po jednym zabiegu

Metoda dr. Paulo Malo to możliwość błyskawicznej odbudowy uzębienia. Jest to w głównej mierze zasługa innowacyjnego podejścia i wdrożenia, które zrealizowane może być tylko przez zespół wykwalifikowanych specjalistów. W przeciwieństwie do innych technik leczenia, dr. Paulo Malo wykorzystuje dostępną ilość kości pacjenta dzięki kątowemu pozycjonowaniu implantów w odcinku bocznym. W przypadku osób, u których nastąpił prawie całkowity zanik tkanki kostnej w szczęce – także może być to możliwe bez przeszczepu.

Każdy zabieg w gabinecie Malo Dental Polska realizowany jest pod czujnym okiem dr. Paulo Malo lub jego współpracowników. Wraz z doświadczonym zespołem specjalistów nadzoruje on cały proces, dbając o maksymalne bezpieczeństwo pacjenta i najwyższą jakość przebiegu zabiegu. Metoda All-on-4 to minimum ryzyka, co powinno być kluczowym aspektem w szczególności dla osób starszych albo takich, u których problem z brakami w uzębieniu jest bardzo zaawansowany i skomplikowany.

Leczenie implantologiczne metodą All-on-4 – dlaczego warto?

Natychmiastowy efekt, skuteczność, bezpieczeństwo – to tylko niektóre z zalet metody All-on-4 opracowanej przez dr. Paulo Malo. Pacjenci, u których zabieg został już wykonany, podkreślają, jak duże znaczenie mają również koszty. Choć wydawać by się mogło, że tradycyjne leczenie implantologiczne jest tańsze, są to tylko pozory. Podczas innych technik wszczepienia implantów, konieczne jest wykonanie co najmniej dwóch zabiegów chirurgicznych oraz odbycia wielu dodatkowych wizyt protetycznych, z których wszystkie wiąże się z ogromnymi kosztami. Sumarycznie łączna kwota, którą trzeba będzie przeznaczyć na leczenie może okazać się znacznie większa niż w przypadku jednodniowego zabiegu wykonanego przed dr. Paulo Malo. Leczenie tradycyjne jest bardzo rozciągnięte w czasie. Warto mieć na uwadze to, że wiąże się to nie tylko z dodatkowymi kosztami, lecz także ogromnym bólem i dyskomfortem, który może trwać nawet kilkanaście miesięcy.