POWIKŁANIA LECZENIA IMPLANTOLOGICZNEGO i WIELOLETNIE LECZENIE BEZ PEŁNEJ SATYSFAKCJI zdarzają się nierzadko i mogą być skutkiem kilku czynników: uwarunkowań pacjenta ( słaba kość ), zbyt optymistycznego planu leczenia, odbudowy nie uwzględniającej nawyków higienicznych czy braku regularnych wizyt kontrolnych. WIELOLETNIE LECZENIE z kolei spowodowane może być podejściem minimalnie inwazyjnym z wykorzystaniem słabszych zębów, które kończą funkcję. POTRZEBA WÓWCZAS RADYKALNEGO DZIAŁANIA i DOŚWIADCZONEGO SPECJALISTY ! WIELOMIESIĘCZNE czy WIELOLETNIE UCIĄŻLIWOŚCI mogą stać się pretekstem do METAMORFOZY w 1 DZIEŃ ! Mało który z implantologów na świecie może ‘pochwalić się’ dziesiątkami tysięcy wszczepionych implantów u tysięcy pacjentów na całym świecie – doświadczenie i ekspertyza DR PAULO MALO dostępna w Polsce w Klinikach Partnerskich MALO DENTAL.

Tradycyjne leczenie implantologiczne – bolesny i długotrwały proces

Standardowe podejście implantologiczne zazwyczaj składa się z dwóch części – chirurgicznej i protetycznej. Pierwszy zabieg polega na wprowadzeniu tytanowego implantu ( naśladującego korzeń zęba ) w miejsce ubytku w kości, po czym musi on przejść osteointegrację, czyli zrosnąć się z otaczającymi go tkankami. Powodzenie tego procesu warunkuje stabilność protezy w późniejszych etapach, dlatego należy upewnić się, że został przeprowadzony prawidłowo. Osteointegracja zwykle trwa od 3 do 6 miesięcy, jednak czas integracji z tkankami może być różny u każdego pacjenta.

Pomyślnie zakończona osteointegracja pozwala na umieszczenie stałej protezy zębowej na wcześniej założonym implancie. Proces ten wymaga kolejnego zabiegu i wizyt protetycznych. Dodatkowo odkłada w czasie moment, w którym będzie można w końcu cieszyć się nowym uśmiechem. Na czas osteointegracji pacjent powinien otrzymać protezę tymczasową, stałą lub ruchomą w celu uzupełnienia braków w uzębieniu. Jest to jednak rozwiązanie tymczasowe, które może sprawiać dyskomfort w czasie użytkowania.

Ograniczenia tradycyjnego leczenia implantologicznego – kiedy szczególnie warto sięgnąć po metodę All-on-4?

Tradycyjne leczenie implantologiczne nie tylko jest bolesne i wydłużone w czasie, lecz także ma pewne ograniczenia. U pacjentów, u których bezzębie jest stanem długotrwałym, często dochodzi do powstawania zaników kostnych. W takich przypadkach niemożliwe jest umieszczenie tytanowej śruby w szczęce standardową metodą. Lekarze wówczas zalecają odbudowę, regenerację lub tzw. augmentację kości. Zabiegi te są nie tylko niekomfortowe i bolesne, lecz także znacząco wydłużają całe leczenie o kilka czy nawet kilkanaście miesięcy..

Innowacyjna metoda All-on-4 opracowana przez uznanego na całym świecie doktora Paulo Malo, pozwala umieścić implant w szczęce nawet w przypadku występowania zaników kostnych. Jest to możliwe dzięki odpowiedniemu rozmieszczeniu implantów różnej długości w dostępnej kości. Dzięki temu nie trzeba przechodzić bolesnych i czasochłonnych zabiegów regeneracyjnych i już w jeden dzień można uzyskać piękny, nowy uśmiech. Dodatkowe zabiegi odbudowy kości obarczone są ryzykiem niepowodzenia, wywołują u pacjentów dyskomfort i powodują bliznowacenie co może utrudniać gojenie tkanek miękkich po ostatecznym wszczepieniu implantów i osadzeniu na nich koron zębów. Korzystając z Klinik Partnerskich Malo Dental , można pominąć ten etap i w ciągu jednego dnia uzyskać promienny uśmiech.

Metoda All-on-4 – innowacyjne podejście implantologiczne doktora Paulo Malo

Tylko w Malo Dental Polska, mogą Państwo skorzystać z możliwości leczenia implantologicznego przez doktora Paulo Malo i jego wyszkolony Zespół. Metoda All-on-4 polega na kątowym pozycjonowaniu implantów różnej długości w dostępnej tkance kostnej, dzięki czemu nie jest potrzebna odbudowa kości w przypadku jej zaniku. Nowoczesne podejście pozwala połączyć obie części: chirurgiczną i protetyczną, aby w ciągu jednego dnia uzyskać nowy, piękny uśmiech. Jednodniowy zabieg kończy się natychmiastowym zamontowaniu protezy, dzięki czemu pacjent unika wielu miesięcy cierpienia i nieestetycznego wyglądu. Co więcej – protezę taką przygotowuje się przed zabiegiem i bardzo często pacjent może ją ‘przymierzyć’ i sprawdzić jak się w niej czuje i jak wygląda.

Gdzie można skorzystać z usług kliniki Malo Dental Polska, aby zapewnić sobie niesamowite implanty zębowe ? Gdańsk to jedno z wielu miast, które należy do naszej sieci, dzięki czemu pacjenci z Trójmiasta i okolic mogą skorzystać z oferty kliniki i zdecydować się na komfortowe i szybkie leczenie bezzębia. Tylko w Malo Dental Polska mają Państwo pewność, że zabieg zostanie przeprowadzony pod okiem twórcy metody All-on-4 przez wysoce wykwalifikowany zespół. Innowacyjne podejście pozwala uniknąć wielu miesięcy opuchlizny, bólu i stresujących wizyt – już w ciągu jednego dnia zyskać nowy, promienny uśmiech. Satysfakcja naszych pacjentów jest potwierdzona licznymi pozytywnymi opiniami od osób, których życie zostało odmienione przez skuteczne uzupełnienie braków w uzębieniu.

Ceny implantów zębowych w Gdańsku – ile trzeba zapłacić za nowy uśmiech?

Leczenie implantologiczne to koszt wynoszący zwykle od kilku do kilkudziesięciu tysięcy złotych. Cena implantów jest uzależniona od tego, ile zębów trzeba odbudować. W cięższych przypadkach, w których tradycyjne podejście implantologiczne wymaga przeprowadzenia odbudowy kości, kwota ta może drastycznie wzrosnąć. Ponadto liczne wizyty protetyczne, kolejne zabiegi i interwencje lekarskie niezbędne w przypadku pojawienia się powikłań, są stresujące i obciążają dodatkowo finanse. Z tego względu leczenie implantologiczne metodą All-on-4 jest nie tylko szybsze i bardziej komfortowe, lecz także może okazać się bardziej oszczędne a także jest lepsze dla gojenia tkanek ponieważ wszystko odbywa się podczas 1go zabiegu !

Leczenie tradycyjne jest rozciągnięte w czasie i związane z koniecznością odbywania wielu wizyt i zabiegów – sumarycznie cały proces może okazać się droższy niż jednodniowa wizyta w klinice Malo Dental Polska. Na pięknym uśmiechu warto i można oszczędzać ! – korzystając z metody Dr Paulo Malo; braki w uzębieniu nie tylko wyglądają nieestetycznie, lecz także mogą powodować codzienny dyskomfort podczas mówienia lub przeżuwania pokarmów. Korzystając z innowacyjnego leczenia implantologicznego opracowanego przez doktora Paulo Malo, już w jeden dzień można pozbyć się dyskomfortu i wstydu związanego z bezzębiem. Ponadto nowoczesna metoda All-on-4 daje nadzieję osobom, u których tradycyjne podejście implantologiczne się nie sprawdziło.