Z problemem bezzębia zmaga się wiele osób. Jest to dla wielu z nich wstydliwa przypadłość, która może utrudniać codzienne funkcjonowanie. Najczęściej stosuje się leczenie implantologiczne. Jednak tradycyjne podejście jest żmudnym i długotrwałym procesem. Metoda All-on-4 opracowana przez doktora Paulo Malo, pozwala uzyskać nowy, piękny uśmiech już w jeden dzień.

Leczenie implantologiczne – tradycyjne podejście to długotrwały i bolesny proces

Leczenie implantologiczne standardowo składa się z dwóch części: chirurgicznej i protetycznej. Pierwsza z nich polega na wstawieniu tytanowej śruby do kości w miejscu ubytku zębowego. Następnie zachodzi osteointegracja, czyli zrastanie się implantu z okolicznymi tkankami. Powodzenie tego procesu jest kluczowe dla późniejszej trwałości implantów, ponieważ niepełna osteointegracja może spowodować ruszanie się zębów lub nawet ich utratę. Zwykle do pełnego zagojenia i integracji z tkankami potrzebne jest od 3 do 6 miesięcy, jednak u każdego pacjenta proces ten może przebiegać nieco inaczej. Na ten okres pacjent może otrzymać ruchomą protezę zakrywającą ubytki zębowe. Jednak jest to rozwiązanie jedynie tymczasowe, które nie zapewnia pełnego komfortu.

Następnie przychodzi czas na część protetyczną i założenie koron na wszczepione uprzednio implanty. Dopiero wtedy pacjent może cieszyć się nowym uśmiechem. Jednak po wielu miesiącach bólu, stresujących wizyt w klinice i dyskomfortu, związanego z gojeniem się ran po zabiegach, satysfakcja może być mniejsza. Metoda All-on-4 opracowana przez cieszącego się ogromnym uznaniem na całym świecie, doktora Paulo Malo, pozwala znacznie skrócić proces leczenia implantologicznego. Zamiast wielu miesięcy oczekiwania, pacjent otrzymuje nowe zęby już w jeden dzień.

Metoda All-on-4 kierowana jest także do osób z zanikami kostnymi

Niejednokrotnie u pacjentów, u których bezzębie jest stanem, utrzymującym się przez długi czas, dochodzi do zaników kostnych. W takich przypadkach niemożliwe jest przeprowadzenie leczenia implantologicznego tradycyjną metodą, ponieważ nie ma dostępnej wystarczającej ilości tkanki do wszczepienia tytanowej śruby. Zaleca się wtedy poddanie się odbudowie, regeneracji lub tzw. augmentacji kości. Proces ten może wydłużyć leczenie nawet o kilka lat, ponieważ po jego przeprowadzeniu, trzeba odczekać kilka miesięcy, zanim podejdzie się do wstawiania implantu. Ponadto odbudowa kości jest bolesna i może wiązać się z opuchlizną, bólem i dyskomfortem, utrzymującymi się wiele miesięcy.

Metoda All-on-4 opracowana przez doktora Paulo Malo pozwala wykorzystać dostępną u pacjenta tkankę kostną, bez konieczności jej odbudowy w przypadku zaników kostnych. Jest to możliwe dzięki kątowemu pozycjonowaniu implantów różnej długości. Dzięki temu nawet u pacjentów, u których doszło do zaników kostnych i tradycyjne leczenie implantologiczne nie powiodło się, można wstawić implanty zębowe. Tylko w Malo Dental Polska można skorzystać z możliwości uzyskania nowego, pięknego uśmiechu pod okiem twórcy tej innowacyjnej metody. All-on-4 dedykowane jest wszystkim pacjentom bez względu na wiek. Dzięki podejściu doktora Paulo Malo osoby, które już straciły nadzieję na uzyskanie stałych zębów, mogą cieszyć się nowym uśmiechem. Warto leczyć bezzębie, wstawiając innowacyjne implanty zębowe. Olsztyn to miasto, w którym można poddać się leczeniu w klinice Malo Dental Polska.

Ceny implantów zębowych w Olsztynie – jaki jest koszt nowego uśmiechu?

Ile wynoszą ceny implantów zębowych w Olsztynie? Wstawienie implantów zębowych to koszt około kilku bądź kilkudziesięciu tysięcy złotych. Dokładna cena leczenia jest ustalana indywidualnie i zależy od wielu czynników – m.in. od liczby zębów, które wymagają odbudowy. Dlaczego leczenie implantologiczne tyle kosztuje? Jest to skomplikowany proces, wymagający specjalistycznego sprzętu i wykwalifikowanej kadry specjalistów. Na nowym uśmiechu nie warto oszczędzać, zabieg powinien być przeprowadzony przez doświadczonych lekarzy, aby był skuteczny i bezpieczny.

Tradycyjne leczenie implantologiczne jest rozciągnięte w czasie i wiąże się z przynajmniej dwoma zabiegami chirurgicznymi oraz licznymi wizytami w klinice. Z tego względu może okazać się sumarycznie droższe od metody All-on-4, w której zarówno część chirurgiczną, jak i protetyczną przeprowadza się tego samego dnia. Pacjenci, którzy skorzystali z usług Malo Dental Polska, w ciągu jednego dnia uzyskali nowy, piękny uśmiech, unikając wielu miesięcy bólu, stresu i dyskomfortu.