Braki w uzębieniu to krępujący problem, który może wywoływać ogromny dyskomfort. Poza nieestetycznym wyglądem, bezzębie wiąże się również z bólem oraz może utrudniać podstawowe, codzienne czynności, takie jak przeżuwanie pokarmu lub mówienie. Najczęściej w takich przypadkach, stosuje się leczenie implantologiczne, jednak podejście tradycyjnie trwa miesiącami. Innowacyjna metoda All-on-4 opracowana przez doktora Paulo Malo, pozwala uzyskać nowy, piękny uśmiech już w jeden dzień.

Tradycyjne podejście implantologiczne – długotrwały i bolesny proces

Standardowe podejście do leczenia implantologicznego to żmudny proces, który wiąże się z co najmniej dwoma zabiegami chirurgicznymi, licznymi wizytami protetycznymi, a czasami wymaga także długotrwałej i ryzykownej odbudowy kości. Składa się z dwóch części: chirurgicznej i protetycznej. Pierwsza z nich polega na wstawieniu tytanowej śruby do kości w miejscu ubytku zębowego. Następnie zachodzi osteointegracja, czyli zrastanie się implantu z otaczającymi go tkankami. Proces ten zwykle trwa od 3 do 6 miesięcy i dopiero po jego pełnym zakończeniu, można przejść do kolejnego etapu leczenia. Na czas gojenia pacjent może otrzymać ruchomą protezę, aby zakryć ubytki w uzębieniu. Jednak takie rozwiązanie ma charakter jedynie tymczasowy i nie jest w pełni komfortowe.

Po zakończeniu procesu osteointegracji można przejść do części protetycznej i założyć nowe korony na wstawione wcześniej implanty zębowe. Poprawna integracja śruby z tkankami jest kluczowa dla trwałości implantów w przyszłości. Proces przeprowadzony nieprawidłowo może prowadzić do ruszania się zębów lub nawet ich wypadnięcia. Leczenie z tego powodu jest rozciągnięte w czasie, a pacjent może cieszyć się z efektów dopiero po wielu miesiącach bólu i dyskomfortu. Innowacyjna metoda All-on-4 opracowana przez uznanego na całym świecie doktora Paulo Malo, pozwala znacząco skrócić ten okres i już w ciągu jednego dnia pacjent wychodzi z kliniki z nowym, pięknym uśmiechem.

Metoda All-on-4 sprawdza się w przypadkach, w których zawiodło tradycyjne leczenie implantologiczne

Tradycyjne podejście do leczenia implantologicznego ma pewne ograniczenia, ponieważ wymaga odpowiedniej ilości tkanki kostnej do wstawienia implantów. Niestety u niektórych pacjentów w wyniku długo utrzymującego się bezzębia, dochodzi do powstawania zaników kostnych, które uniemożliwiają wszczepienie śrub tradycyjną metodą. W takich przypadkach zalecane jest poddanie się odbudowie, regeneracji lub tzw. augmentacji kości. Pojawia się wtedy konieczność przeprowadzenia dodatkowych kosztownych zabiegów, które obarczone są ryzykiem niepowodzenia. Proces ten jest długi i może wydłużyć leczenie nawet o kilka lat, ponieważ po odbudowie kości trzeba odczekać kilka miesięcy przed wstawieniem implantów.

Ponadto odbudowa kości jest bolesna i niejednokrotnie wiąże się z długo utrzymującą się opuchlizną, przez co pacjent odczuwa duży dyskomfort. Można uniknąć tego żmudnego i ryzykownego procesu, korzystając z innowacyjnej metody All-on-4, w której wykorzystywana jest jedynie obecna u pacjenta tkanka kostna. Innowacyjne podejście doktora Paulo Malo pozwala wstawić implanty bez wcześniejszej odbudowy kości, dzięki kątowemu pozycjonowaniu specjalnych implantów różnej długości. W ciągu jednego dnia przeprowadzane są obie części leczenia: chirurgiczna i protetyczna. Pacjent wychodzi z kliniki z nowym uśmiechem. Satysfakcja z leczenia jest jeszcze większa dzięki znacznemu skróceniu czasu procesu, ponieważ pacjent nie jest narażony na wiele miesięcy bólu i dyskomfortu.

Implanty zębowe w Radomiu – ceny zabiegów

Leczenie implantologiczne to zazwyczaj koszt od kilku do kilkudziesięciu tysięcy złotych. Wysokość tej kwoty uzależniona jest wielu czynników – m.in. stopnia zaawansowania przypadku oraz liczby zębów wymagających odbudowy. Leczenie tradycyjne związane jest z kilkoma zabiegami chirurgicznymi i wielokrotnymi wizytami w klinice. Z racji tego, implanty zębowe wykonane w Radomiu, ceny mają zwykle o wiele niższe, biorąc pod uwagę sumaryczny koszt leczenia tradycyjnego. Na pięknym uśmiechu nie warto oszczędzać – leczenie powinno zostać przeprowadzone w bezpieczny sposób przez doświadczonych lekarzy, aby móc cieszyć się estetycznymi zębami do końca życia.

Koszt leczenia implantologicznego może wydawać się wysoki, jednak trzeba pamiętać, jak skomplikowany jest to proces. Do wszczepienia implantów wymagany jest specjalistyczny sprzęt oraz wysoce wykwalifikowana kadra specjalistów. Nowy, piękny uśmiech jest bezcenny, ponieważ podnosi jakość życia w wielu dziedzinach. Pacjenci, którzy zdecydowali się na leczenie w Malo Dental Polska nie muszą już obawiać się bólu podczas przeżuwania pokarmów oraz krępujących sytuacji, związanych z nieestetycznymi brakami w uzębieniu. Dzięki metodzie All-on-4, wiele osób, u których nie sprawdziło się tradycyjne leczenie implantologiczne, odzyskało nadzieję na wstawienie stałych zębów.

Metoda-on-4 – nowy uśmiech dla każdego już w jeden dzień

Innowacyjna metoda All-on-4 opracowana przez uznanego na całym świecie doktora Paulo Malo, dedykowana jest wszystkim osobom, bez ograniczeń wiekowych. Kątowe pozycjonowanie specjalnych implantów pozwala wykonać zabieg u osób z zanikami kostnymi bez wcześniejszej odbudowy tkanki, dzięki czemu proces leczenia ulega znacznemu skróceniu. Już w ciągu jednego dnia można cieszyć się nowym uśmiechem. Zdecydowanie warto zdecydować się na implanty zębowe. Radom jest jednym z miast, w którym znajduje się klinika Malo Dental Polska.