Duża część osób w Polsce zmaga się ze wstydliwym problemem, jakim jest bezzębie. Najczęściej obieraną strategią leczenia jest wstawienie implantów zębowych. Jednak tradycyjne metody uzupełniania braków w uzębieniu trwają czasem nawet latami, szczególnie jeśli u pacjenta jest zbyt mało dostępnej tkanki kostnej. Odpowiedzią jest innowacyjna metoda All–on–4 opracowana przez dr Paulo Malo i sprawdzona na świecie od 1993 roku, dzięki której już w jeden dzień można uzyskać piękny, nowy uśmiech.

Tradycyjna metoda leczenia implantologicznego zębów – długotrwały i bolesny proces

Osoby szukające sposobu na uzupełnienie braków w uzębieniu często decydują się na leczenie implantologiczne. Tradycyjne podejście zazwyczaj obejmuje dwie części: chirurgiczną i protetyczną. Pierwszy etap polega na wszczepieniu tytanowej śruby w miejsce, gdzie w szczęce brakuje zęba. Czasami zabieg ten nie może zostać wykonany bez wcześniejszej odbudowy tkanki kostnej, ponieważ u niektórych pacjentów dochodzi do zaników kostnych uniemożliwiających wstawienie implantu z powodu niewystarczającej ilości kości. Po wstawieniu śruby zachodzi proces osteointegracji, czyli zrastania się implantu z kością. Etap ten jest niezwykle istotny, ponieważ jeżeli nie przebiegnie prawidłowo, to pojawia się ryzyko utraty implantu.

Osteointegracja zajmuje zwykle kilka miesięcy, w niektórych przypadkach nawet pół roku. Dla szczęki dolnej wynosi ona standardowo trzy miesiące, a dla górnej sześć. Na ten czas pacjent zazwyczaj otrzymuje ruchomą protezę, która zakrywa obecne braki w uzębieniu. Jednak to tymczasowe rozwiązanie nie jest trwałe, w pełni wygodne i może powodować znaczny dyskomfort w codziennym życiu. Dopiero po zakończeniu osteointegracji można wstawić stałą protezę w miejscu wstawionego implantu. Niestety ten etap wiąże się z kolejnym zabiegiem, urazem chirurgicznym i wizytami protetycznymi, które jeszcze bardziej wydłużają czas oczekiwania na nowy, piękny uśmiech. W efekcie całe leczenie może zająć nawet kilka lat, jeżeli doszło do zaników kostnych. Proces ten można drastycznie skrócić do zaledwie jednego dnia decydując się na leczenie implantologiczne metodą All–on–4, opracowaną w 1993 roku przez dr Paulo Malo.

Implanty zębowe Wrocław Malo Dental – innowacyjna metoda All–on–4

W klinice Partnerskiej Malo Dental we Wrocławiu można skorzystać z leczenia implantologicznego innowacyjną metodą All–on–4, która została opracowana przez eksperta w tej dziedzinie – dr Paulo Malo. Rehabilitacja szczęki i żuchwy tą metodą ogranicza się do zaledwie jednego dnia – bez wielu zabiegów i wielu miesięcy oczekiwania na nowy uśmiech. Polecana jest także osobom, którym zalecono zabieg odbudowy kości, który obarczony jest ryzykiem powikłań i niepełnego powodzenia. W metodzie All–on–4 korzysta się z dostępnej tkanki kostnej pacjenta bez konieczności jej regeneracji. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu metody hybrydowej, w ramach której specjalne implanty różnych długości są kątowo pozycjonowane w szczęce. Co ważne, do Malo Dental Polska lub Klinik Partnerskich Malo Dental mogą zgłosić się również osoby, które miały przeprowadzane inne leczenie implantologicznej, jednak z jakiegoś powodu się ono nie powiodło.

Tradycyjne podejście implantologiczne wiąże się z wieloma miesiącami bolesnych zabiegów i częstymi wizytami w klinice. Żmudny i długotrwały proces może obniżyć satysfakcję z otrzymania nowego uśmiechu, ponieważ pod koniec leczenia pacjent jest już zmęczony wielokrotnymi zabiegami i ciągłym dyskomfortem pozabiegowym. Decydując się na innowacyjną metodę All–on–4 opracowaną przez dr Paulo Malo już w ciągu jednego dnia można uzupełnić braki w uzębieniu i mieć pełny, nowy uśmiech, który zaakceptowaliśmy jeszcze przed zabiegiem. Nie trzeba czekać wiele miesięcy, aby móc cieszyć się pięknym, promiennym uśmiechem. Ponadto metoda All–on–4 rzadziej wiąże się z nieprzyjemnymi komplikacjami, które pojawiają się w podejściu tradycyjnym.

Implanty zębowe Wrocław – cennik Malo Dental Poland

W walce z bezzębiem pomocne jest leczenie implantologiczne, którego koszt wynosi zwykle od kilku do kilkudziesięciu tysięcy złotych. Cena uzależniona jest wybranej metody oraz skali ubytków – z oczywistych względów mniej będzie kosztować odbudowa jednego zęba niż większej ilości. Wszczepianie implantów to już standardowy proces, który musi zostać przeprowadzony przez zespół doświadczonych specjalistów z dostępem do profesjonalnego sprzętu. W innym wypadku leczenie może być nieskuteczne i powodować nieprzyjemne komplikacje.

Podejście tradycyjne jest mocno rozciągnięte w czasie i wiąże się z wieloma wizytami w klinice, a często także z dodatkowymi zabiegami. Z tego względu nie tylko pacjent narażony jest na więcej bólu, lecz także sumarycznie wyższe koszty leczenia. Długie, skomplikowane leczenie to także większe ryzyko powikłań i uciążliwych dolegliwości. Metoda All–on–4 opracowana przez genialnego dr Paulo Malo skraca cały proces do zaledwie jednego dnia! Oznacza to mniej bólu, dyskomfortu oraz finalnie także mniej wydanych pieniędzy, ponieważ nie są wymagane żadne dodatkowe wizyty w klinice. Implanty zębowe Wrocław – ceny mogą zadziwiać, ponieważ niekiedy są niższe, niż się spodziewaliśmy i raz przeprowadzone, skuteczne leczenie implantologiczne sprawia, że możemy cieszyć się stałymi zębami już na zawsze.

Metoda All–on–4 – piękny uśmiech w jeden dzień!

Tylko w Klinikach Partnerskich Malo Dental Polska można skorzystać z niesamowitej możliwości odzyskania swojego pięknego uśmiechu pod okiem twórcy innowacyjnej metody All–on–4 – dr Paulo Malo. Implanty zębowe Wrocław – opinie naszych pacjentów potwierdzają rewelacyjne rezultaty, jakie przynosi leczenie implantologiczne wykonywane przez naszych doświadczonych profesjonalistów. Tysiące ludzi wyszło z naszych klinik partnerskich z promiennym, pięknym uśmiechem na twarzy, który udało się osiągnąć w jeden dzień. Dzięki skorzystaniu z innowacyjnej metody All–on–4 można ograniczyć ból, dyskomfort i oczekiwanie na wyniki leczenia do absolutnego minimum.